Wielka Draka o Dzieciaka

„Wojtek Jagielski z dużą dawką humoru sprawdza jak rodzice dobrze znają swoje pociechy! Troje odważnych dzieci i ich dumni rodzice! Gwiazdy w dziecięcym świecie!

„Wielka Draka o Dzieciaka!” to program rozrywkowy, w którym każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie. 
Dorośli ze swoimi dziećmi walczą o atrakcyjne nagrody, przekonani, że test na znajomość ich pociech, pójdzie im jak z płatka. Jednak kolejne konkurencje udowadniają im, że świat maluchów kryje przed nimi jeszcze wiele tajemnic.  Zaskoczenie na twarzy rodziców, nieprzewidywalne reakcje dzieci, zabawne i oryginalne konkurencje i gwiazdy biorące w nich udział  – to wszystko odkryje przed wami nowy rozrywkowy show Dwójki. 

Program składa się z sześciu rund. Do gry przystępują trzy rodziny. Każde zadanie zaskakuje nie tylko rodziców, ale i widzów przed telewizorami. 
W pierwszej rozgrywce rodzice muszą poznać swoje przebrane dziecko. A zadanie nie będzie proste.  Tu liczą się doświadczenia obserwacyjne – sposób poruszania, wzrost, itp. 
W drugiej rundzie dziecko zaprasza ekipę telewizyjną do swojego domu. Sam na sam z kamerą, opowiada o zwyczajach rodzinnych, zwykłym dniu oraz… może mu się zdarzyć, że zdradzi rodzinne sekrety… Po tej wizycie rodzice dopiero przekonają się do czego zdolne jest ich ukochane maleństwo. 
W trzeciej rozgrywce ważna jest zdolność przewidywania rodziców w zupełnie nowych dla nich sytuacjach. Na małych zawodników czekają niezliczone pokusy. Aż strach się bać, bo nie wiadomo do jakich poświęceń zdolne są dzieciaki, żeby osiągnąć swój cel. Wybór dla nich samych nie zawsze będzie prosty, więc rodzice będą mieli twardy orzech do zgryzienia. 
W następnej, czyli czwartej odsłonie, dzieci odwiedzi Gwiazda. Znana postać ze świata muzyki, filmu lub telewizji wystąpi przed nimi w dość nietypowej roli. W jakiej? Możemy tylko zdradzić, że Gwiazdy będą musiały nieźle się natrudzić i zadanie nie będzie miało nic wspólnego z ich profesją.   
Za to w przedostatniej, piątej konkurencji, Gość Specjalny poczuje się jak ryba w wodzie. W tej rundzie przeniesie wszystkich do swojego świata. Zemsta Gwiazdy będzie słodka. Głównie dla niej samej, bo rodzice będą musieli się nagimnastykować, ruszyć szare komórki, a czasem przełamywać własne uprzedzenia. Testy przygotowane przez Gości będą inne w każdym odcinku, a decyzja który rodzic weźmie udział w tym zadaniu, należy do dziecka.
Czas na finałową rozgrywkę! W szóstej rundzie pozostaje jedna rodzina. Rodzice na przemian odpowiadają na pytania wcześniej zadane ich dziecku. Muszą zebrać jak najwięcej zgodnych odpowiedzi. A pytania dotyczą ich samych. Jednak to niech ich opinia się liczy. Najważniejsze jest to jak myśli ich syn lub córka. 

Kto wygrywa? W tym programie zawsze zwycięża dziecko. Zdobyte pieniądze pozostają w rodzinie. Pytanie brzmi: kto będzie nimi zarządzał? Jeśli w ostatecznej, finałowej rozgrywce, pojedynek „starsze pokolenie kontra młodsze”, wygrają rodzice, to nagroda pieniężna zostanie spożytkowana na edukację pociechy. Jeśli jednak nie uda im się zgłębić umysłu ich dziecka, to ono przeznaczy wygraną na swoje marzenia. Takim oto sposobem, nieważne jak Wielka byłaby Draka, Dzieciak zawsze wygrywa!

Zobacz także: