PERFECT PICTURE RUSZA W TVN7!

Osiem znanych i popularnych postaci ze świata telewizji, filmu, kultury, sportu, które na co dzień bardzo często stają przed obiektywem aparatu, teraz znajdzie się po drugiej jego stronie.

Osiem znanych i popularnych postaci ze świata telewizji, filmu, kultury, sportu, które na co dzień bardzo często stają przed obiektywem aparatu, teraz znajdzie się po drugiej jego stronie. Ada Fijał, Laura Breszka, Kasia Dziurska, Żaklina Ta Dinh, Łukasz Zagrobelny, Ernest Musiał, Mariusz Jakubowski, Matteo Brunetti – to właśnie oni w nowym show „Perfect Picture” przekonają się, że świat fotografii to nie tylko dźwięk migawki i ustawienie kadry, ale także ekstremalne wyzwania, trudne wybory, wzruszenia i poświęcenie. Jak wyjdą z tej próby, czy pokażą nam swoje drugie oblicze?

Kto z nich mógłby zostać zawodowcem? A kto powinien kontynuować tę przygodę z fotografią jako hobby? O tym zadecydują  profesjonaliści, czyli światowej sławy fotografowie, zasiadający w jury. W tę wyjątkową, pełną pasji podróż po foto świecie, zabierze uczestników prowadząca program – Patricia Kazadi, a merytorycznie wspierać ją będzie zawodowa fotografka i artystka wizualna – Zosia Promińska

Każdy odcinek to inne fotograficzne doświadczenie oraz pełne niespodzianek wyzwanie. W ramach tematu przewodniego, bohaterowie show wykonają dwa zadania konkursowe.

Z czym będą musieli się zmierzyć? Co zaskoczy ich podczas sesji fotograficznych? Jak poradzą sobie w zupełnie nowych okolicznościach? Czy podejdą do zadań na luzie, czy jednak stres nie pozwoli im rozwinąć skrzydeł?

Efekty ich pracy ocenią  jurorzy, czyli zawodowi fotografowie, którym nie umknie żaden, nawet najmniejszy szczegół. Za konkursowe zdjęcia przyznają uczestnikom punkty.  Ten, kto otrzyma ich najmniej, będzie musiał pożegnać się z programem.

Na zwycięzcę „Perfect Picture” czeka podwójna nagroda – profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz publikacja wykonanego przez niego zdjęcia z odcinka finałowego, na okładce prestiżowego magazynu.

Grzegorz Piekarski, Producent Wykonawczy Perfect Picture, Prezes Golden Media Polska, tak mówi o realizacji tego show:

„Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach, ludzie robią tyle zdjęć, że jedyne co po nas zostanie to same dyski zapisane fotosami. Niestety nachodzi mnie też taka refleksja, że robimy je w pośpiechu, byle jak, bez uważności i artystycznych doznań. Smartfony dały nam możliwość wykonywania zdjęć w ilości hurtowej, ale prawdziwa magia pojawia się dopiero wtedy, gdy weźmiemy do ręki aparat fotograficzny.  

I program Perfect Picture właśnie pokazuje ludziom jak fascynujące i pełne pasji może być fotografowanie. Odczarowuje on sztukę fotografii w jej artystycznym wymiarze, która wydaje się być niedostępna dla przeciętnego człowieka. W tym programie pokazujemy, że wcale tak nie jest. Wystarczy włożyć odrobinę wysiłku, by poznać jej tajniki i w efekcie tworzyć piękne, niepowtarzalne i budzące emocje zdjęcia".

W naszej firmie jest wielu pasjonatów fotografii i szukaliśmy od pewnego czasu wartościowego formatu poświęconego tej sztuce, który spowoduje, że ludzie się w niej zakochają. Tak jak kiedyś dzięki programom telewizyjnym, stworzyliśmy w Polsce modę na taniec czy samodzielne aranżowanie przestrzeni w swoich domach, tak teraz liczymy, że dzięki Perfect Picture, razem z naszym partnerem - firmą Canon, sprawimy, że nastanie moda na fotografowanie. Dodatkowo, ogromną przyjemnością jest współpraca z wybitnymi polskimi i światowymi fotografami”.

Zobacz także: