Tak to leciało!

Kolejny telewizyjny hit w dorobku producenta telewizyjnego Mastiff Media Polska. Od marca 2008 roku emituje go TVP2. "Tak To Leciało!" jest polską wersją jednego z najpopularniejszych teleturniejów muzycznych na świecie – „Don’t Forget The Lyrics!”.

Zanim program trafił do naszego kraju, sukces amerykańskiej wersji powtórzono m.in. we Francji, Włoszech, w Brazylii, Turcji, Chorwacji, Indiach oraz na Słowacji.

Uczestnicy teleturnieju muszą wykazać się znajomością tekstów piosenek. Dobra pamięć, niezły głos i refleks to klucz do sukcesu. Nie trzeba świetnie śpiewać, wystarczy znać słowa popularnych utworów, by zawalczyć o 100 tysięcy złotych!

Muzyczne zagadki ukryte są w kategoriach tematycznych. Mogą to być np. „hity lat 80.”, „legendy rocka” lub „romantyczne piosenki”. Każdy z zawodników wybiera kategorię i w jej ramach decyduje się na jeden z utworów, który lepiej zna. Zaczyna śpiewać razem z orkiestrą, a oryginalne słowa wyświetlają się na ekranie. W pewnym momencie muzyka przestaje grać i tekst znika. Uczestnik musi zaśpiewać brakujące słowa z pamięci. Jeśli dopadną go wątpliwości, może skorzystać z wyjść awaryjnych: pomoc jednej z dwóch osób, zaproszonych przez niego do studia, prośba o pokazanie na ekranie dwóch wyrazów oraz przedstawienie trzech różnych wersji brakującego tekstu, spośród których wybiera tę właściwą. Każda z podpowiedzi może być wykorzystana tylko raz.

Zawodnicy muszą zaśpiewać brakujące wersy z dokładnością co do słowa! Wystarczy przekręcić jedno z nich i odpada się z konkursu. Stopień trudności rośnie z każdym kolejnym utworem. „Tak To Leciało!” to propozycja rozrywki dla całej rodziny. Program nagrywany jest z udziałem licznej publiczności.

Gwarantem dobrej zabawy jest osoba prowadzącego. W tej roli oglądać możemy Maćka Miecznikowskiego – wokalistę zespołu Leszcze, z wykształcenia śpiewaka operowego. Uczestnikom teleturnieju akompaniuje zespół Urban Band, grający w studiu na żywo.

Widzowie mogą śpiewać razem z uczestnikami teleturnieju, ponieważ teksty utworów pojawiają się na ekranach ich telewizorów.

„Tak to Leciało!” oglądać można na antenie Telewizyjnej Dwójki, w każdą niedzielę, od wiosny 2008. Wiosną 2012 roku Dwójka rozpoczęła emisję dziewiątego już sezonu popularnego teleturnieju.

 

 

Zobacz także: