Afera Fryzjera

Na pomoc salonom fryzjerskim śpieszy Maciej Wróblewski - jeden z najlepszych polskich stylistów fryzur, właściciel doskonale prosperującego atelier w Warszawie. W każdym odcinku zajmuje się jednym z zakładów fryzjerskich, który uskarża się na brak klientów. Co jest problemem? Z jakiego powodu nikt nie chce korzystać z usług danego salonu? Czy powodem jest jakość usług? Personel? A może są jeszcze inne przyczyny...

Gospodarz programu wnikliwe przyjrzy się pracownikom, ich umiejętnościom, warunkom pracy oraz punkt po punkcie przeanalizuje jak funkcjonuje dany zakład. I oczywiście z wrodzoną dyplomacją, ale bardzo szczerze i otwarcie, przedstawi właścicielom swoje wnioski. Nie obejdzie się również bez konstruktywnej krytyki. To jednak dopiero początek… Salon czeka bowiem prawdziwy egzamin. Fryzjerzy będą musieli obsługiwać klientów pod bacznym okiem prowadzącego i to tu okaże się czy staną na wysokości zadania, czy są profesjonalistami oraz czy ich umiejętności i doświadczenie spotkają się z pozytywną oceną mistrza. Test przejdą także właściciele. Bo często ich prywatne problemy rzutują na funkcjonowanie w biznesie.

To wszystko pozwoli Maciejowi najpierw przyjrzeć się objawom, a następnie postawić diagnozę. Po niej przychodzi czas na leczenie. Gospodarz programu podzieli się wiedzą oraz wdroży program naprawczy. Przejmie klucze do zakładu i  odda je swojej ekipie aranżującej wnętrza, która zmieni miejsce według jego wytycznych. Sam natomiast wraz z właścicielem i jego pracownikami, wybierze się  w wiele różnych miejsc - backstage pokazów mody, sesji zdjęciowych, programów telewizyjnych, perukarnie, teatry, a nawet muzea. A tam pełna lista ekstremalnych zadań i prawdziwa szkoła fryzjerstwa, czyli  praca pod presją czasu, układanie precyzyjnych fryzur w trudnych, stresujących warunkach, czesanie w plenerze, na wietrze, obsługa klienta, gdy nie ma prądu, itp. Po takiej lekcji bohaterowie wracają do swojego zakładu, gdzie czeka ich kolejna dawka emocji. Po raz pierwszy widzą salon w nowej odsłonie. Prowadzący z zadowoleniem przygląda się obsłudze pierwszego klienta po metamorfozie.  Jednak zmiany dotyczą nie tylko miejsca, ale przed wszystkim ludzi!

Zobacz także: